воскресенье, 5 ноября 2017 г.

Страшно по-нехворощанському



Вперше в нашій школі таки відбулося, надзвичайно веселе свято Всіх Святих – Хеловін . Його підготували і провели учні 10 класу зі своїм к.керівником О.В.Забрудською. Але про все по порядку. Хочемо і наших читачів познайомити з історією цього свята.
Історія "свята" нараховує тисячоліття, починаючи від кельтського фестивалю Самхейн, римського дня Помони (богині рослин) і християнського "Дня всіх святих". Більшість людей вважають це свято нешкідливою веселістю.
Запитуючи ставлення учнів до цього свята, чуємо такі відповіді: «Це весело, навіть в такі сумні часи людям потрібні гарні емоції. Думаю, святкування Хеловіна нічого поганого не зробить. Що ж стосується того, що це не українське, і навіть не слов’янське свято... Та й що, культури інших народів треба поважати.»
В оригіналі це свято називалося зовсім інакше. Воно зародилося серед кельтських народів задовго до Різдва Христового. У цих народів була традиція - святкувати кінець теплої пори року, приносячи жертви своєму "богу" (духу) Саману. Він був "паном смерті і злих духів". Цього дня святкувався початок Нового року кельтів. Кельти вважали 1 листопада днем смерті, тому що листя з дерев опадало, дні ставали коротшими, сонце сідало раніше, а температуpa повітря різко падала. вони вірили в те, що 31 жовтня Саман збирав духів усіх померлих за останній рік. Напередодні фестивалю на честь Саману - тобто, 31 жовтня - цим духам дозволялося повернутися додому і відвідати живих.
Але чому це "свято" називають Halloween? З 835 року за указом папи Римського Боніфація IV Західна Церква почала святкувати День усіх Святих (1 листопада). А ніч напередодні свята – ніч Самхейна – на середньовічній англійській мові отримала назву “All Hallow’s Eve” (навечір’я (дня) Всіх Святих), або просто (Hallow E’en). Традиційним символом Хеллоуіну – гарбуз з вирізаним страшним лицем, в якому горить вогник і який символізує злого духа і водночас вогонь, який його "відлякує". Цей символ називають Джек – ліхтарик (Jack-o-lanterns). Про цей символ розповідає нам легенда про п’яничку Джека, душею котрого хотів заволодіти диявол. Але Джек зумів обхитрити його, домовившись про те, що диявол не забере його душу після смерті. Коли Джек помер, Бог не поселив грішного п’яницю у раю, а диявол прогнав Джека з пекла, виконавши свою обіцянку. Довкола була темрява і диявол дав тліючий вуглик п’яничці, який його поставив у гарбуз, щоб не задуло вітром. Джек вирушив у свою вічну подорож і є символом проклятої душі.
Тепер, коли ви вже знаєте хоч щось про це свято, настав час повідати вам як ми відсвяткували.
Почалося все з прикрашання залу. Це потрібно було тільки бачити….зграї кажанів, котрі вилітали з дверей, гарбузи з вирізаними очима та ротами, привиди, що зависли у повітрі, декорації… дух захоплювало… Але це було тільки доповненням до того дійства, котре потім відбувалося. Та почалося все традиційно по-українськи – із зустрічі двох ведучих та двох відьом, останні вирішили запросити 5-11 класи на свій шабаш. Тож команди учасників5-7 класів боролися за місце переможця в веселих конкурсах.

Наприкінці свята  виконали обряд, який прогнав всю нечисть по місцям. А перемогу отримали учні 7 класу, "найжахливіщий образ " мала Черкаська Юлія, учениця 5класу.
«Хеловін - це частина англійських традицій, в якій немає нічого поганого. Влаштовуючи це свято в школі, ми вчимо дітей культури англомовних країн, вчимо історії. І саме цього дня можна поєднати навчання з веселощами. Це вшанування дня всіх святих, вечір 31 жовтня – своєрідний поминальний обряд, котрий не залежить від віри. Українські дівчата на різдвяний Святвечір ворожать, адже в цей час відкривається світ духів. Так само і на Хеловін. Треба просто правильно розуміти суть цього дня»
Смачною крапкою стало нагородження учасників солодощами, як і заведено цього дня.
Думаю, що це було не останнє святкування цього свята в нашому закладі.
Веселого Хеловіну! Будьте здорові та бережіть себе!

Комментариев нет:

Отправить комментарий